CO TO JEST MAKIJAŻ PERMANENTNY?

Makijaż permanentny jest to tzw. mikropigmentacja lub makijaż trwały – zabieg polega na wprowadzeniu barwnika (pigmentu) śródnaskórkowo. Pigmentacja wykonywana jest za pomocą nowoczesnych urządzeń na moduły igłowe, za pomocą których wprowadzany jest pigment w naskórek.

W JAKIM CELU STOSUJE SIĘ MAKIJAŻ PERMANENTNY?

Celem makijażu permanentnego brwi jest podkreślenie oprawy oczu, wyrównanie asymetrii brwi lub ich całkowite odbudowanie w przypadku ich braku.

ILE CZASU UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PO ZABIEGU?

Z czasem makijaż permanentny płowieje, blednie – jest to naturalny efekt złuszczania się naskórka, pielęgnacji kosmetycznej i promieniowania UV. W związku z tym należy wykonywać zabiegi odświeżające. Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się średnio od kilku miesięcy do 2-3 lat.

JAK PRZEBIEGA PROCES WYKONYWANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?

Na początku należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie poznajemy oczekiwania klienta, dokonujemy analizy twarzy i brwi, dobieramy odpowiedni kolor pigmentu i wykonujemy wstępny rysunek brwi, który imituje ostateczny efekt makijażu permanentnego. Po zaakceptowaniu przez klienta rysunku przechodzimy do pigmentacji.

CZY MAKIJAŻ PERMANENTNY BOLI?

W trakcie zabiegu stosowane jest znieczulenie, które zminimalizuje uczucie dyskomfortu lub spowoduje, że zabieg będzie całkowicie bezbolesny. Preparat jest w formie płynnej, stosuje się go na przerwaną ciągłość naskórka.

ILE TRWA ZABIEG?

Czas zabiegu jest kwestią indywidualną. Średnio trwa ok. 2-2,5h.

CZY ZABIEG NALEŻY POWTÓRZYĆ?

Po 4 tygodniach od zabiegu umawiamy się na dopigmentowanie w celu uzyskania
równomiernego i odpowiednio nasyconego koloru makijażu permanentnego.

CZY EFEKT JAKI CHCĘ UZYSKAĆ JEST GWARANTOWANY?

Makijaż permanentny to zabieg, który przeprowadza się na żywej tkance, czyli skórze. Nasza skóra ma wiele indywidualnych cech, przez co nie jesteśmy w stanie w 100% przewidzieć jak intensywnie i na jak długo skóra zostanie zapigmentowana.

CZY MOŻNA WYKONAĆ MAKIJAŻ PERMANENTNY W CIĄŻY?

Nie. Ciąża oraz karmienie piersią jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Pozostałe przeciwwskazania znajdziesz w zakładce „NASZE USŁUGI”.